Site Yönetiminin Denetlenmesi

Apartman ve Site Yönetiminin Denetlenmesi

site yönetiminin denetlenmesi, apartman yönetiminin denetlenmesi

Site ve Apartmanlarda Yönetimin Denetlenmesi

Apartman ve sitelerin, yöneticiliği artık profesyonel yönetim hizmeti veren firmalara devrettiğini daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştim. Bu yazımda da apartman yönetiminin denetlenmesi ve site yönetiminin denetlenmesi hususuna değineceğim.

Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 41. maddesi uyarınca kat malikleri kurulu, yöneticinin bu görevdeki tutumunu devamlı olarak denetler ve aklı bir sebebin çıkması halinde onu her zaman değiştirebilir.

Apartmanınızın / Sitenizin Yönetimi için profesyonel apartman yönetimi / site yönetimi veren bir firma ile anlaştınız. Peki hesapları hangi sıklıkta denetleyeceksiniz?

Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 41. maddesinin 2.paragrafında açıkça belirtilmiştir ki, eğer yönetim planında belli bir zaman konulmamışsa, hesapların denetimi 3 ayda bir yapılır. Bununla birlikte haklı bir sebep çıkarsa, hesap denetlenmesi her zaman yapılabilir.

Apartmanda ve Sitede Denetim Nasıl Yapılır?

Kat malikleri denetim işini , kendi aralarında sayı veya arsa payı çoğunluğuyla seçecekleri bir denetçiye veya 3 kişilik bir denetim kuruluna verebilir.

Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 41. maddesinin DEVAMI İÇİN

Profesyonel site yönetimi ve profesyonel apartman yönetimi hizmetleri sunan TOSAT Danışmanlık (Apartmanyoneticim.com) olarak her zaman ŞEFFAFLIK tan yana olduk ve de olmaya devam edeceğiz. Apartman yönetimi ve site yönetimi hizmetlerini KALİTEDEN ödün vermeden sunuyoruz. Bize (0216) 347 00 06 numaralı telefondan ulaşabilir veya TEKLİF AL sayfamızdaki formu eksiksiz doldurup bize yollayabilirsiniz.