Site Yönetimi Hizmetleri Hakkında

site yönetimi, pprofesyonel site yönetimi, site yönetimi İstanbulNeden Profesyonel Site Yönetimi

Profesyonel site yönetimi ve apartman yönetimi hizmetlerini,  apartman ve site sakinlerinin tercih etmesindeki nedenleri belirtmeden önce bu hizmetlerin büyük bir özveri gerektirdiğini söylemekte fayda var. Profesyonel bina yöneticiliği hizmetleri sadece bağımsız bölüm sayısı fazla olan sitelerin değil aynı zamanlarda 7-8 daireli apartmanların da tercihi haline gelmektedir.

Ben, 8 senelik Kanada maceramı saymazsak eğer, 31 senelik Kadıköy’lüyüm, ve 12 dairelik bir apartmanda oturmaktayım. Gerek kendi yaşadığım, gerek arkadaşlarımın yaşadığı, gerekse de akrabalarımın yaşadığı apartmanlarda (İstanbul’un farklı muhitlerinde) gözlemlediğim, (eğer siz de bir apartmanda yaşıyorsanız ve yöneticilik yapmışsanız biliyorsunuzdur) bir gerçeği tekrar etmek isterim:

“Apartman / Site Yöneticisi her zaman HAKSIZDIR”

Eğer apartman / site yöneticiliği yaptıysanız, ne demek istediğimi gayet kolayca anlayacaksınız. Bütün site sakinlerinin sizden beklentisini karşılayamazsanız eğer, bu site içerisinde huzursuzluğa yol açar ve buna bağlı olarak komşularınızla ilişkileriniz zarar görebilir. Bunun olmasını ne siz ne de biz istemeyiz. İşte bu sebeptendir ki apartman ve site içerisindeki huzurun sağlanması, komşuluk ilişkilerinin bozulmaması için site ve apartman sakinleri artık PROFESYONEL BİNA YÖNETİMİ hizmetleri veren şirketleri tercih etmektedirler.

İster site içerisinden bir yönetici seçin isterseniz bu görev için profesyonel bir şirketi görevlendirin, site yönetiminin sorumlu olması gereken belli başlı görevler şunlar olmalıdır:

  • Çevre temizliği, güvenlik hizmetlerinin kontrolü, ortak yerlerin temizliği, su, hidrofor ve depoların bakımı.
  • Elektrik, su ve benzeri harcamaların zamanında ödenmesi.
  • Ortak alan ve yangın merdivenlerinin temizliği
  • Yeşil alanlarını bakımı ve temizliği
  • Sitede asansör, hidrofor, su depolarında bir arıza olması durumunda site yönetimi, arızayı bir an önce gidermek durumundadır.
  • Sitede görevlilerin denetlenmesi (güvenlik görevlileri temizlik görevlileri, elektrikçi, havuz bakım elemanı vb.)
  • Avukatlık Hizmetleri
  • Site Yöneticisinin sorumlu olduğu bütün görevleri intizam içinde yapmak.
  • Rapor ve Analiz sunumu konusunda ŞEFFAF olmak.
  • Site sakinlerinin uyum içerisinde yaşaması için gereken sorumlulukları yerine getirmek

Site Yöneticisi, site içerisindeki huzurun sağlanması, sorunların bir an önce çözülmesi için vardır. Site yöneticisinin bütün daire sakinlerine objektif yaklaşamadığı fikrinin oluşması site içerisinde huzursuzluk çıkmasına sebep olabilir.

TOSAT Danışmanlık olarak apartman ve site sakinlerinin yükünü en aza indirgemek için profesyonel apartman yöneticiliği, profesyonel site yöneticiliği ve de iş merkezi yöneticiliği hizmetlerini sunuyoruz.

ApartmanYoneticim.com Resmi Facebook Sayfası