Bakırköy’e Opera Binası

Leyla Gencer Kültür ve Sanat Merkezi – Bakırköy’e Yeni Opera Binası

opera binası, opera binası Bakırköy

Leyla Gencer

Bakırköy İncirli’de yapımı Kasım 2013’te bitecek opera binası 1000 kişi kapasiteli olacak. Bunun yanı sıra binanın çatı katında çocuklar için derslikler bulunacak ve dış cephesinde dev ekran olması sayesinde de  Açıkhava etkinlikleri düzenlenebilecek. 20 milyon liraya mal olan proje (Leyla Gencer Kültür ve Sanat Merkezi) Bakırköy’e çok yakışacak.

Profesyonel apartman yönetimi ve profesyonel site yönetimi hizmetleri sunan firmamız Kadıköy Bahariye Caddesi‘nde, Süreyya Operasının 200 metre kadar yukarısındaki ofisinde hizmet vermektedir. Bahariye Caddesi üzerinde tartışmasız en güzel bina Süreyya Operası’dır. Özellikle AKM’nin kapanmasından sonra onun boşluğunu Süreyya Operası doldurmaya çalışıyordu. Estetik açısından çok beğendiğim Süreyya Operası, maalesef akustik açısından mükemmel değildi.

Bakırköylüler yeni Opera Binası için Ne Düşünüyorlar?

Bakırköy’ün nüfusu yaş ortalaması ve kültür seviyesi yüksektir. Açılacak olan yeni opera binası Bakırköylüler tarafından çok olumlu tepkiler alacak düşüncesindeyim. Bakırköy Belediye Başkanı Sayın Ateş Ünal Erzen yeni yapılacak opera binasının merkezinde orkestra çukuru, döner sahne ve de en önemlisi sahneyi yukarı taşıyabilen asansörler de olacağını müjdeledi.

Dünya Kültürlerinin Başkenti İstanbul’un AVM’lerden önce böyle bir binaya ihtiyacı vardı.