Marmaray 29 Ekim 2013 tarihinde açıldı

Marmaray Hattı’nın 29 Ekim 2013 tarihinde tamamlanacağını ve Marmaray projesi hakkındaki önemli bilgileri önceki yazımda Marmaray 29 Ekim 2013anlatmıştım.

Marmaray’ın Toplu Ulaşım Araçlarına Entegrasyonu

Marmaray ile birlikte hizmet vermeye başlayacak hatlar:

  1. Halkalı – Yenikapı:   Yenikapı İstasyonu’nda inenler için
    Aksaray-Havalimanı ve de Aksaray- Kirazlı Metrosuna aktarma imkanı sağlayacak
    Yenikapı-Aksaray seferleri oluşturuldu.  Ayrıyeten Yenikapı’dan geçen 140 araç sayesinde Taksim, Beyazıt, Eyüp gibi önemli merkezlerle entegre olunacak.
  2. Zeytinburnu Metro: Marmaray’dan inen yolcular Zeytinburnu – Bağcılar tramvay ve Zeytinburnu metrobüs istasyonuna ulaşabilecekler.
  3. Cevizlibağ – Kazlıçeşme: Yolcular Kazlıçeşme’den inip Cevizlibağ Metro, Metrobüs, Topkapı- Sultançiftliği Tramvay hattı ve de Topkapı istikametine bu hat sayesinde gidebilecekler.
  4. Yenibosna – Kazlıçeşme : Bu hat Bakırköy sahil yolu, Şirinevler, Ataköy ve Yenibosna hattındaki yolculara kolaylık olacak.
  5. Yenikapı – Aksaray: Bu hattaki sefer sıklığı 10 dakikada bir gerçekleşecek.

Marmaray 29 Ekim 2013

Marmaray 29 Ekim 2013 tarihinde açıldı ve de güvenlik başta olmak üzere bir sürü soruyu da beraberinde getirdi. Bu yazıyı yazdığım saatlerde de Marmaray‘da bir elektrik kesintisi meydana geldi. Marmaray sayesinde çekilmez hal alan İstanbul trafiği bir nebze de olsa nefes alacaktır.