FORUM

Site Yönetim, Apartman Yönetim, Profesyonel Apartman Yöneticiliği, Profesyonel Site Yöneticiliği, Profesyonel Apartman Yönetimi, Profesyonel Site Yönetimi

Welcome Guest 

Başlığı Göster/Sakla

Hoşgeldiniz Üyelik

Sayfalar [1]
Author Topic: Dairesinde Evcil Hayvan Besleyen Apartman Sakinlerinin Bilmesi Gerekenler
tahirselcu-
k28
Administrator
Posts: 24
Permalink
Gönder Dairesinde Evcil Hayvan Besleyen Apartman Sakinlerinin Bilmesi Gerekenler
on: June 26, 2013, 15:33
Alıntı

Evcil Hayvanların Apartmandan Uzaklaştırılması

Dairenizde evcil hayvan (kedi, köpek, vs.) besliyorsunuz ve apartman rahatsız. Evcil hayvanınızın apartmandan uzaklaştırılmasını istiyorlar. Unutmayın ki evcil hayvanların bireyin yaşadığı konuttan, apartmandan uzaklaştırılması ancak mahkeme kararıyla veya hakim müdahalesiyle mümkündür. Bunun dışında bir apartman yöneticisinin veya komşuların re'sen evcil hayvanınızı alıp dışarıya götürmesi ve/veya bu yönde baskı kurması kesinlikle ama kesinlikle hukuka uygun değildir ve yapan birey cezai yaptırımlarla da karşı karşıya kalır.

Bir evcil hayvanın konuttan uzaklaştırılabilmesi için:

Dava ikame edilmesi ve bu davanın mahkemece kabulü (Mahkemenin kabulü içinse, keşif mahallinde yapılacak keşifte bilirkişinin raporunda evcil hayvanı evden uzaklaştırmak için, davacının rahatsız olduğu durumların gerçek olup olmadığının tespiti gerekir. Bu demek oluyor ki komşular mahkemeye başvurmadan, tamamen keyfi bir şekilde, komşularının evcil hayvanını apartmandan tahliye ettiremezler.)

Fakat bu duruma tek istisna KAT MÜLKİYETİ KANUNU' dur. Kat Mülkiyeti Kanunu'na dayalı davalarda yönetim planında sadece evcil hayvan beslenemeyeceğinin yazması evcil hayvanınızın apartmanınızda beslenmesine engel teşkil eder.

Sayfalar [1]
Forum by Tahir Selçuk Timur
Versiyon: 1.0.34 ; Sayfa Yüklenme Süresi: 0.031 Saniye.

Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 34. maddesine göre ana gayrimenkulün 8 veya daha fazla bağımsız bölümü varsa, yönetici atanması mecburidir. Apartman yöneticisi, kat maliklerinin hem sayı, hem arsa payı bakımından çoğunluğu tarafından atanır

Profesyonel Bina Yönetimi – TOSAT Danışmanlık

ApartmanYoneticim.com Facebook Sayfası:  Profesyonel Apartman Yönetim Hizmetleri, Profesyonel Site Yönetim Hizmetleri

ApartmanYoneticim.net BLOG Sayfası: Profesyonel Apartman Yöneticiliği, Profesyonel Site Yöneticiliği Blogu

TOSAT Danışmanlık olarak apartman ve site sakinlerinin yükünü en aza indirgemek için profesyonel apartman yöneticiliği, profesyonel site yöneticiliği ve de iş merkezi yöneticiliği hizmetlerini sunuyoruz.  “TEKLİF AL” ‘a tıklayın, formu doldurup bize yollayın yahut bize telefon veya e-posta yoluyla ulaşın, apartmanınızın veya sitenizin yönetimi için size en kısa zamanda teklifimizi sunalım. Apartmanınızdaki veya sitenizdeki giderleri nasıl paylaştırılacağını, aidat tahsilini veya işletme projesi hazırlanması gibi işlemleri biz halledelim. TOSAT Danışmanlık iletişim bilgileri aşağıdadır:

İletişim: Bahariye Caddesi No:55 Başoğlu İş Merkezi Kat:5 Ofis:16 P.K. 34710 Kadıköy, İstanbul

OFİS Telefon: 0216 347 00 06     CEP: 0532 524 75 71  E-Posta: mail@apartmanyoneticim.com

TOSAT Danışmanlık – Site Yönetim ve Apartman Yönetim Hizmetleri

 
Kat malikleri, ana gayrimenkulün yönetimini, kendi aralarından ya da dışarıdan seçecekleri bir, kimseye de verebilirler. Bu kimse “YÖNETİCİ” olmaktadır.