Apartman Yönetimi Hizmetleri ve Site Yönetimi Hizmetleri

İstanbul’da İşlek Bölgelerde İnternet Artık Ücretsiz

İstanbul’da bazı bölgelerde internet artık ücretsiz. O bölgedeki internet kafeleri olumsuz etkileyecek bu hizmet, İstanbullular için ücretsiz internet istanbulgüzel bir hizmet.

Ücretsiz kablosuz internet hizmetinden faydalanmak için tek yapmanız gereken cep telefonunuzu sisteme kaydedip SMS şifresi almak. Aldığınız bu şifre sayesinde ücretsiz internete bağlanabileceksiniz.

İstanbul’da Ücretsiz kablosuz internet hizmeti veren Yerler (Nisan 2014):

1 Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi(Galatasaray Lisesi)

2 Sultanahmet Meydanı

3 Eminönü Meydanı

4 Beşiktaş Meydanı

5 Kadıköy Meydanı

6 Üsküdar Meydanı

7 Sultanbeyli Meydanı

8 Beyazıd Meydanı

9 Mecidiyeköy Meydanı ve Cevahir Önü

10 Miniatürk/İBB Bilgilendirme Çadırı

11 Saraçhane Parkı

12 Emirgan Korusu

13 Hip Kasrı korusu

14 Aksaray Meydanı

15 Bakırköy Meydanı 

16 Beylikdüzü Meydanı

17 Eyüp Meydanı

18 Kartal Meydanı

19 Sarıyer İBB İletişim Noktası

20 Avcılar İBB İletişim Noktası

21 Şirinevler Meydanı

22 Pierre Lotti Tepesi

23 Anadolu Hisarı İskelesi

24 Dragos Sosyal Tesisler Çevresi

25 Galata Kulesi ve Yakın Çevresi

26 Alibeyköy Cep Otogarı

27 Bayrampaşa Otogar

Bu hizmetin ilerideki günlerde daha çok yerde verilmesi bekleniyor.

Devamı

Karar Defteri Nasıl Doldurulur?

(Apartman ve Sitelerde) Karar Defteri Doldurulmasıapartman karar defteri

Bilindiği üzere bina kat malikleri kurulu toplantılarında alınan kararların, mutlaka Karar Defteri‘ne kaydedilmesi gerekiyor. Bu yazımızda karar defterinin nasıl doldurulması gerektiğini kısaca anlatmaya çalışacağız.

 • Defterin noter tarafından tasdikli olması gerekiyor.
 • Noter tasdikli olan deftere, apartman toplantısına katılan maliklerin isimlerinin yazılması gerekiyor.

NOT: Eğer apartman toplantısına katıl(a)mayan ancak yazılı olarak yetki verilen kişiler var ise yazılar teslim alınıyor ve onlar da söz sahibi sayılıyor.

 • İsimlerin karar defterine yazılmasından sonra, toplantıda alınan kararlar madde madde yazılıyor. (Öncelikleri ile birlikte)

NOT: Maalesef bazı apartmanlarda karar defteri, apartmanın eski yöneticisi tarafından kasıtlı olarak, kat malikleri toplantısına getirilmiyor. Bu ve benzeri durumlarda kat malikleri, alacakları kararlar ve yeterli imzaları, düz beyaz bir kağıt üzerine yazabilirler. Bunun da resmi geçerliliği var.

 • Gelir Gider Çizelgesi: Binanın gelir ve giderlerinin belirtilmesi, banka veya apartman kasasında bulunan miktarların belirtilmesi gerekiyor.

 

 

 

Devamı

VAN Üşümesin

Van’a Destek

imagesCAMZM956

 

Ekim 2011’deki Van’daki depremde 604 kişi hayatını kaybetmiş, 4152 kişi yaralanmıştı. Van’da meydana gelen bu depremin ardından 2 seneden fazla zaman geçmesine rağmen sorunlar bitmiş değil.

Hatırlandığı üzere Van’da ve Van’ın Erciş ilçesinde depremzedelerin barınmaları için 34 tane konteyner kent kuruldu. TOKİ 15,000’den fazla konut teslim etti fakat hala 500 aile, kendisine konut çıkmadığı için konteynerlerde yaşamaya devam ediyor. Maalesef bu konteynerlerde yaşayan insanların elektriği de kesilmiş durumda. Hatta bazı konteynerlerde su da yok.

İhtiyaç Listesi

 1.  Battaniye
 2. Uyku Tulumu
 3. Kazak
 4. Mont
 5. Bot
 6. Atkı
 7. Bere
 8. Eldiven
 9. Pantolon
 10. Eşofman
 11. İç Çamaşırı
 12. Çorap
 13. Çocuk Maması
 14. Çocuk Bezi
 15. Kadın Pedi
 16. Okul Malzemeleri
 17. Kuru Gıda
 18. Bakliyat
 19. Konserve Gıda

Teslim Adresleri

Karin Kafe – Caferağa Mahallesi Kadife Sokak No:35 Moda / Kadıköy

Donkişot Evi – Karakolhane Caddesi Duatepe Sokak Yel değirmeni / Kadıköy

Şahkulu Sultan Dergahı – Merdivenköy Mahallesi İmam Ramiz Tekkealtı Sokak No:7 Kadıköy

 

 

Devamı

Kadıköy Bisiklet Yolu

Kadıköy Bisiklet Yolu

Kadıköy Bisiklet Yolu

Kadıköy Belediyesi tarafından maviye boyanan Yoğurtçu Parkı – Fenerbahçe bisiklet yolu açıldı. İstanbul‘un en uzun bisiklet parkurlarından biri olan, 7,5 kilometre uzunluğundaki maviye boyanan bisiklet yolu sayesinde bisiklet kullanımının teşvik edilecek.

Nüfusu 17 milyona yaklaşan, toplu taşıma hizmetlerinin geliştiği İstanbul’da hala ciddi bir trafik sorunu var. Bisiklet yollarının arttırılması ve mevcut yolların daha güvenli ve kullanışlı hale getirilmesi trafik yükünü bir nebze de olsun azaltacaktır.

Bisiklet yollarının artması, hem insanların daha fazla hareket etmesine, buna bağlı olarak da daha sağlıklı olmalarına, hem de çevre kirliliğinin azalmasına yardımcı olacaktır.

 

Profesyonel apartman yönetimi ve profesyonel site yönetimi hizmetleri sunan TOSAT Danışmanlık’ın (Apartmanyoneticim.com) Resmi Facebook Sayfası

 

Devamı

Sahrayıcedid, Kadıköy

sahrayıcedid, sahrayıceditSahrayıcedid Mahallesi

Sahrayıcedid, İstanbul’un Kadıköy ilçesinin bir mahallesidir. Sahrayıcedid mahallesi Erenköy Mahallesi ve Merdivenköy Mahallesinden oluşmaktadır.

31 Ekim 1983 tarihinde oluşan bu semtin nüfusu o tarihte 10,500 kadar idi. Bugün ise 50,000 nüfuslu olan Sahrayıcedit, Kadıköy’ün en büyük mahallesi konumundadır.

Devamı

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakil Merkezi Açılışı

İstanbul Göztepe’de Organ Nakil Merkezi

Medical Park Hastaneler Grubu adını başarılı organ nakli ameliyatları ile tüm Türkiye’ye duyurdu. Uluslararası deneyimeorgan nakil merkezi, profesyonel site yönetimi göztepe, profesyonel apartman yönetimi göztepe sahip ekibi sadece Türkiye’de değil aynı zamanda dünyada da isim yapmış Medical Park, İstanbul Göztepe’de ilk organ nakli ameliyatını gerçekleştirdi. Göztepe ‘de açılan bu kompleks İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ikinci organ nakili merkezi.

Hastanedeki ameliyathaneler ileri teknoloji ile donatılmış.

Devamı

Profesyonel Bina Yönetimi Hizmetleri

Profesyonel Site Yönetimi Hizmetleri ve Profesyonel Apartman Yönetimi Hizmetleri

profesyonel bina yönetimi hizmetleri

Profesyonel Bina Yönetimi Hizmetleri

Profesyonel bina yönetimi hizmetleri veren firmaların ödün vermemesi gereken en önemli ilkelerden biri ŞEFFAFLIK ‘tır. İsterseniz firmanız işini en mükemmel şekilde yapsın, kat maliklerine olan sorumluluğunuzu aksatmanız, ŞEFFAFLIK ilkesinden ufak da olsa bir ödün vermeniz durumunda kaybedeceğiniz GÜVEN ‘i geri kazanmanız çok zor olacaktır.

Profesyonel Bina Yönetimi Hizmetleri

Profesyonel bina yönetimi hizmetleri sunan firmamızın sağladığı kolaylıklardan bazılarını aşağıda sıralıyoruz.

 1. Aidat ödemesinin son günü ve nakitiniz yok. Sıkıntı YOK ! Aidatlarınızı kredi kartınız ile online ödeyebilirsiniz.
 2. Kat malikisiniz ve hesap özetinizi görmek istiyorsunuz. Veya site / apartman denetçisisiniz ve hesapları kontrol etmek istiyorsunuz. Size sağlayacağımız kullanıcı adı ve şifre ile beraber hesapları anında görüntüleme imkanınız olacak.
 3. Apartman / site toplantısında alınan kararlara tekrardan göz atmak istediniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girip görmeniz mümkün.
 4. İster bilgisayar, ister tablet PC isterseniz cep telefonuyla internet üzerinden hesaplara ulaşma imkanı sağlıyoruz.

Profesyonel bina yönetimi hizmetleri almak istiyorsunuz. Bu hizmeti veren firmalardan teklif alırken, hangi hizmetleri sunacaklarını mutlaka ama mutlaka sorun.

Profesyonel bina yönetimi hizmetlerimiz için TEKLİF ALIN

Profesyonel apartman yönetimi ve profesyonel site yönetimi hakkında sormak istediklerinizi FORUM sayfamızda sorabilirsiniz.

Profesyonel bina yönetimi hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye ULAŞMAK için.

 

Devamı

Marmaray 29 Ekim 2013 tarihinde açıldı

Marmaray Hattı’nın 29 Ekim 2013 tarihinde tamamlanacağını ve Marmaray projesi hakkındaki önemli bilgileri önceki yazımda Marmaray 29 Ekim 2013anlatmıştım.

Marmaray’ın Toplu Ulaşım Araçlarına Entegrasyonu

Marmaray ile birlikte hizmet vermeye başlayacak hatlar:

 1. Halkalı – Yenikapı:   Yenikapı İstasyonu’nda inenler için
  Aksaray-Havalimanı ve de Aksaray- Kirazlı Metrosuna aktarma imkanı sağlayacak
  Yenikapı-Aksaray seferleri oluşturuldu.  Ayrıyeten Yenikapı’dan geçen 140 araç sayesinde Taksim, Beyazıt, Eyüp gibi önemli merkezlerle entegre olunacak.
 2. Zeytinburnu Metro: Marmaray’dan inen yolcular Zeytinburnu – Bağcılar tramvay ve Zeytinburnu metrobüs istasyonuna ulaşabilecekler.
 3. Cevizlibağ – Kazlıçeşme: Yolcular Kazlıçeşme’den inip Cevizlibağ Metro, Metrobüs, Topkapı- Sultançiftliği Tramvay hattı ve de Topkapı istikametine bu hat sayesinde gidebilecekler.
 4. Yenibosna – Kazlıçeşme : Bu hat Bakırköy sahil yolu, Şirinevler, Ataköy ve Yenibosna hattındaki yolculara kolaylık olacak.
 5. Yenikapı – Aksaray: Bu hattaki sefer sıklığı 10 dakikada bir gerçekleşecek.

Marmaray 29 Ekim 2013

Marmaray 29 Ekim 2013 tarihinde açıldı ve de güvenlik başta olmak üzere bir sürü soruyu da beraberinde getirdi. Bu yazıyı yazdığım saatlerde de Marmaray‘da bir elektrik kesintisi meydana geldi. Marmaray sayesinde çekilmez hal alan İstanbul trafiği bir nebze de olsa nefes alacaktır.

Devamı

Bakırköy’e Opera Binası

Leyla Gencer Kültür ve Sanat Merkezi – Bakırköy’e Yeni Opera Binası

opera binası, opera binası Bakırköy

Leyla Gencer

Bakırköy İncirli’de yapımı Kasım 2013’te bitecek opera binası 1000 kişi kapasiteli olacak. Bunun yanı sıra binanın çatı katında çocuklar için derslikler bulunacak ve dış cephesinde dev ekran olması sayesinde de  Açıkhava etkinlikleri düzenlenebilecek. 20 milyon liraya mal olan proje (Leyla Gencer Kültür ve Sanat Merkezi) Bakırköy’e çok yakışacak.

Profesyonel apartman yönetimi ve profesyonel site yönetimi hizmetleri sunan firmamız Kadıköy Bahariye Caddesi‘nde, Süreyya Operasının 200 metre kadar yukarısındaki ofisinde hizmet vermektedir. Bahariye Caddesi üzerinde tartışmasız en güzel bina Süreyya Operası’dır. Özellikle AKM’nin kapanmasından sonra onun boşluğunu Süreyya Operası doldurmaya çalışıyordu. Estetik açısından çok beğendiğim Süreyya Operası, maalesef akustik açısından mükemmel değildi.

Bakırköylüler yeni Opera Binası için Ne Düşünüyorlar?

Bakırköy’ün nüfusu yaş ortalaması ve kültür seviyesi yüksektir. Açılacak olan yeni opera binası Bakırköylüler tarafından çok olumlu tepkiler alacak düşüncesindeyim. Bakırköy Belediye Başkanı Sayın Ateş Ünal Erzen yeni yapılacak opera binasının merkezinde orkestra çukuru, döner sahne ve de en önemlisi sahneyi yukarı taşıyabilen asansörler de olacağını müjdeledi.

Dünya Kültürlerinin Başkenti İstanbul’un AVM’lerden önce böyle bir binaya ihtiyacı vardı.

 

Devamı

Kira Sözleşmesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kira Sözleşmesinde Dikkat Edilmese Gereken Hususlar

Kira sözleşmesi hakkında çoğumuzun bilmediği, gözden kaçırdığı bazı hususlara değinmek istiyorum. Bu hususlara dikkat etmek hem kiracının hem de mülk sahibinin menfaati için gerekli olduğunu düşünüyorum.

 1. Kira bedelleri, anapara faizleri, ve ücret gibi dönemsel edimlerde 5 (beş) senelik zamanaşımı uygulanır.kira sözleşmesi
 2. Türk Borçlar Kanunu‘nun 302. maddesinde da açıkça belirtildiği gibi, kiralanan konut, işyeri vb. ile ilgili zorunlu sigorta, vergi ve benzeri yükümlülüklere kiraya veren katlanır(*Aksi belirtilmemiş veya kanunda öngörülmemişse)
 3. Diyelim bir dükkan kiraladınız ve dükkan ayıplı çıktı be bu ayıplar kiraladığınız dükkanın kullanımını etkiliyor. Türk Borçlar Kanunu’nun 307. maddesinde belirtildiği gibi (kiracı) “…bu ayıpların kiraya veren tarafından öğrenilmesinden ayıbın giderilmesi kadar geçen süre için, kira bedelinden ayıpla orantılı bir indirim yapılmasını isteyebilir”
 4. Kiracı, kendisinin gidermekle yükümlü olmadığı ayıpları kiraya verene gecikmeksizin bildirmekle yükümlüdür. Aksi durumda kiracı bundan doğan zarardan sorumludur. Çoğu kiracı ile mülk sahibinin yaşadığı sıkıntılardan en sık görüleni budur. 5-6 ay sonra taşınacağınız evden, mülk sahibinin yükümlü olduğu ayıpları, hemen söylemek yerine, “nasılsa kontratım 5-6 ay sonra bitiyor, o zamana kadar idare ederim, sonra söylerim” düşüncesi içinde olmak kiracının yararına değildir.
 5. Kiracı İflas Ederse: Kiracının, kiralanan konutun / dükkanın tesliminden sonra iflas ettiğini varsayalım. Kiraya veren kişi kiracıdan, işleyecek kira bedelleri için güvence vermesini isteyebilir. Ayrıca konutu / dükkanı kiraya veren kişi, bu güvencenin verilmesi için iflas masasına yazılı olarak uygun bir süre verir. Eğer bu süre zarfı içerisinde kiraya veren güvenceyi alamazsa, kira sözleşmesini herhangi bir fesih bildirim süresine uymaksızın hemen feshedebilir.
 6. Kiracının Vefat Etmesi Halinde: Bu durumda, kiracının mirasçıları, yasal bildirim süresine uyarak, kira sözleşmesini en yakın fesih dönemi sonu için feshedebilirler.
 7. Kiracının kira ilişkisini başkasına devretmesi durumu: Bir kiracı, kiraya veren kişinin yazılı rızasını almadan kira ilişkisini bir başkasına devredemez. Ama unutulmamalıdır ki, kiraya veren kişi de işyeri kiralarında haklı bir sebebi yoksa eğer bu rızayı vermekten kaçınamaz.

Kira Sözleşmesi hakkında bize sıkça sorulan soruların cevaplarını ve önemli gördüğümüz bilgileri paylaştım. Daha detaylı bilgi için Türk Borçlar Kanunu‘nun, 4. bölüm 1. ayrımına göz atmakta fayda var. Ayrıca “kiracının evden çıkarılmasını gerektirecek durumlar” hakkında yazdığım yazıya da göz atmakta fayda var.

Devamı
Page 1 of 612345...Son Sayfa»